Vlag van Macau SAR van China - Overzicht handelsstatistieken
Azië

Importhandelsgegevens Macau: $17,56 miljard in 2023, een stijging van 0,7%

Laatst Bijgewerkt: · Beoordeeld door Megan Sun · Totaal Laatste Jaar (2023): $17,6mld · Verandering Jaar-op-Jaar: +0,7% Exportgegevens Bekijken

01Belangrijkste Punten

  • Macau importeerde in 2023 voor 17,56 miljard dollar aan goederen, een stijging van 0,7% ten opzichte van de 17,43 miljard dollar in 2022.
  • China leverde 28,6% van dat totaal, ter waarde van 5,02 miljard dollar, ruimschoots meer dan enige andere bron.
  • Frankrijk en Italië volgden met 16,1% ($2,82 miljard) en 11,8% ($2,08 miljard); de drie grootste leveranciers vertegenwoordigden 56,5% van de importwaarde.
  • Edelstenen en metalen voerden de importcategorieën aan met 13,5% ($2,37 miljard), op de voet gevolgd door cosmetica en parfums met 11,4% ($2,01 miljard).

025-Jaarstrend

Importtrend van Macau SAR van China, 5 jaar Lijndiagram van de importwaarde van Macau SAR van China per jaar: 2019 $12,0mld, 2020 $12,0mld, 2021 $19,3mld, 2022 $17,4mld, 2023 $17,6mld $12,0mld 2019 $12,0mld 2020 $19,3mld 2021 $17,4mld 2022 $17,6mld 2023
Importwaarde van Macau SAR van China per jaar
Jaar 20192020202120222023
Waarde $12,0mld$12,0mld$19,3mld$17,4mld$17,6mld

03Belangrijkste Importmarkten (2023)

RangPartnerWaardeAandeel
1 China $5,0mld 28,6%
2 Frankrijk $2,8mld 16,1%
3 Italië $2,1mld 11,8%
4 Zwitserland $1,2mld 6,8%
5 Japan $1,1mld 6,1%
6 Verenigde Staten $1,0mld 6,0%
7 Hongkong SAR van China $892,4mln 5,1%
8 Australië $369,4mln 2,1%
9 Vietnam $358,2mln 2,0%
10 Verenigd Koninkrijk $309,6mln 1,8%

04Belangrijkste Importcategorieën (2023)

RangCategorieWaardeAandeel
1 Natuurlijke of gekweekte parels, edelstenen of halfedelstenen, edele metalen, metalen bekleed met edele metalen, en werken daarvan; Imitatiesieraden; Munt $2,4mld 13,5%
2 Essentiële oliën en harsoïden; Parfumerieën, cosmetische of toiletpreparaten $2,0mld 11,4%
3 Elektrische machines en uitrusting en onderdelen daarvan; Geluidsrecorders en -reproducers, televisiebeeld- en geluidsrecorders en -reproducers, en onderdelen en accessoires van dergelijke artikelen $1,6mld 9,4%
4 Lederartikelen; Zadelmakerij en harnas; Reisartikelen, handtassen en soortgelijke containers; Artikelen van dierlijke darmen (met uitzondering van darmen van zijderupsen) $1,6mld 8,9%
5 Klokken en Horloges en onderdelen daarvan $1,1mld 6,5%
6 Dranken, sterke dranken en azijn $1,1mld 6,1%
7 Minerale brandstoffen, minerale oliën en producten van de distillatie ervan; Bitumineuze stoffen; Minerale wassen $884,8mln 5,0%
8 Kledingartikelen en kledingaccessoires, gebreid of gehaakt $630,6mln 3,6%
9 Vissen en schaaldieren, weekdieren en andere ongewervelde waterdieren $603,6mln 3,4%
10 Kernreactoren, ketels, machines en mechanische apparaten; Delen daarvan $570,0mln 3,2%

05Kaart van Handelspartners

Belangrijkste handelspartners van Macau SAR van China, import Radiaal diagram van de belangrijkste handelspartners van Macau SAR van China naar importaandeel: China 28,6%, Frankrijk 16,1%, Italië 11,8%, Zwitserland 6,8%, Japan 6,1%, Verenigde Staten 6,0%, Hongkong SAR van China 5,1%, Australië 2,1%, Vietnam 2,0%, Verenigd Koninkrijk 1,8% Macau SAR van China (Eigen land) China 28,6% Frankrijk 16,1% Italië 11,8% Zwitserland 6,8% Japan 6,1% Verenigde Staten 6,0% Hongkong SAR van China 5,1% Australië 2,1% Vietnam 2,0% Verenigd Koninkrijk 1,8%

06Analyse

Frankrijk en Italië voorzien in de luxegoederenpijplijn van Macau

Macau importeerde in 2023 voor 17,56 miljard dollar aan goederen, een stijging van 0,7% ten opzichte van de 17,43 miljard dollar het jaar daarvoor. China leverde 28,6% van dat totaal, ter waarde van 5,02 miljard dollar, ruimschoots meer dan enige andere bron. Frankrijk staat op de tweede plaats met 16,1% ($2,82 miljard), en Italië volgt met 11,8% ($2,08 miljard), twee van 's werelds toonaangevende centra voor mode, lederwaren en luxeproductie. Uit onderzoek van de reisindustrie naar de winkelwereld van Macau blijkt dat het belastingvrije beleid en de lage belastingen wereldberoemde modemerken als Chanel, Dior, Armani, Gucci en Louis Vuitton ertoe aanzetten winkels te openen in de winkelcentra van de casinoresorts, waaronder de ruim een miljoen vierkante meter grote Grand Canal Shoppes in The Venetian. Dit verklaart waarom twee Europese modehoofdsteden tot de topleveranciers van Macau behoren, ondanks de geringe omvang van het gebied en de afstand tot Europa. In plaats van enige binnenlandse productierelatie te weerspiegelen, weerspiegelt deze importstroom wat deze merken naar elke belangrijke winkelbestemming verzenden: afgewerkte handtassen, kleding en accessoires die bestemd zijn voor vitrines en boetiekplanken in plaats van grondstoffen die een lokale productielijn voeden.

Zwitserland voegde 6,8% ($1,19 miljard) toe, een leveranciersrelatie die nauw verbonden is met de horlogehandel, wat verderop in de categorielijst duidelijk naar voren komt. Japan droeg 6,1% ($1,06 miljard), Verenigde Staten 6,0% ($1,05 miljard) bij en Hongkong SAR van China 5,1% ($892,39 miljoen). Samen zijn China, Frankrijk en Italië, de drie grootste leveranciers, goed voor 56,5% van de totale importwaarde. Australië voegde 2,1% ($369,39 miljoen) toe, Vietnam 2,0% ($358,19 miljoen), en Verenigd Koninkrijk rondde de top tien af met 1,8% ($309,62 miljoen).

Sieraden, cosmetica en lederwaren staan in de schappen

Natuurlijke en gekweekte parels, edelstenen en halfedelstenen en edele metalen voerden in 2023 alle importcategorieën aan, met een waarde van 2,37 miljard dollar en goed voor 13,5% van de totale waarde. Essentiële oliën en cosmetische preparaten, grotendeels parfums en schoonheidsproducten, stonden op de tweede plaats met 11,4% ($2,01 miljard), en elektrische machines en apparatuur volgden met 9,4% ($1,65 miljard). Lederwaren, reistassen en soortgelijke artikelen voegden 8,9% ($1,56 miljard) toe, en klokken en horloges droegen 6,5% ($1,14 miljard) bij, een categorie die rechtstreeks aansluit bij de positie van Zwitserland onder de topleveranciers, aangezien Zwitserse fabrikanten nog steeds de grote meerderheid van 's werelds hoogwaardige mechanische uurwerken produceren.

Dranken, sterke dranken en azijn voegden 6,1% ($1,07 miljard) toe, een categorie die past bij de wijn en champagne die worden aangeboden door restaurants en bars in casinoresorts, en minerale brandstoffen droegen 5,0% ($884,78 miljoen) bij, wat niet verrassend is voor een gebied zonder eigen binnenlandse olie- of gasproductie. Kleding en kledingaccessoires die gebreid of gehaakt zijn, voegden 3,6% ($630,61 miljoen) toe, vissen en schaaldieren 3,4% ($603,55 miljoen), als weerspiegeling van de vraag van de dichte concentratie van hotel- en restaurantkeukens, en machines en mechanische apparaten in het gebied, rondden de top tien af met 3,2% ($569,97 miljoen). Over het geheel genomen zijn de top tien categorieën redelijk gelijkmatig verdeeld over twee verschillende doeleinden: het bevoorraden van de luxe winkelschappen die casinobezoekers trekken, en het voorzien in de meer alledaagse brandstof-, voedsel- en uitrustingsbehoeften van een dichtbevolkt gebied dat zelf bijna niets produceert en afhankelijk is van import voor bijna alles wat zijn inwoners en bezoekers consumeren.

Een correctie na de heropening van een piek in 2021

Het importtotaal van Macau heeft zich de afgelopen vijf jaar ongelijkmatig ontwikkeld. Deze bedroeg in 2019 12,02 miljard dollar, daalde lichtjes tot 11,95 miljard dollar in 2020 toen de pandemie het casinotoerisme en de daarmee gepaard gaande vraag in de detailhandel aan banden legde, en steeg vervolgens scherp naar het hoogste punt in vijf jaar van 19,35 miljard dollar in 2021, een ongebruikelijke piek gezien de mate waarin het toerisme zelf dat jaar nog steeds werd ontwricht. De import daalde tot 17,43 miljard dollar in 2022 en steeg met 0,7% tot 17,56 miljard dollar in 2023, waarbij de import min of meer stabiel bleef in plaats van scherp te blijven stijgen of dalen.

Die piek in 2021 steekt af tegen het patroon dat in de meeste andere economieën in deze dataset te zien is, waar de import tijdens de pandemie doorgaans een dieptepunt bereikte en zich daarna slechts geleidelijk herstelde; De cijfers van Macau duiden daarentegen op voorraadopbouw of herbevoorrading door detailhandelaren die anticiperen op een terugkeer van bezoekers, zelfs voordat dat herstel zich ter plekke volledig had gemanifesteerd, een weddenschap die zijn vruchten lijkt af te werpen gezien de snelheid waarmee het casinotoerisme zich uiteindelijk herstelde nadat de reisbeperkingen in de regio waren opgeheven. Om beter te bekijken hoe individuele partnerlanden of productcategorieën jaar na jaar uit elkaar vallen, geven de datapanelen hierboven de volledige details achter deze cijfers.

07Veelgestelde Vragen

Macau importeerde in 2023 voor 17,56 miljard dollar aan goederen, een stijging van 0,7% ten opzichte van de 17,43 miljard dollar in 2022.

China is de belangrijkste importleverancier van Macau en levert 28,6% van de totale import, ter waarde van 5,02 miljard dollar in 2023.

Edelstenen en metalen, grotendeels sieraden, vormen de grootste importcategorie van Macau, goed voor 13,5% van de totale importwaarde, oftewel 2,37 miljard dollar, in 2023.

De import van Macau groeide in 2023 met 0,7%, van 17,43 miljard dollar in 2022 naar 17,56 miljard dollar, en bleef ongeveer stabiel na een piek in 2021.