01Belangrijkste Punten
- Sint Lucia exporteerde in 2020 goederen ter waarde van $67.42 miljoen, een daling van 30.7% ten opzichte van $97.26 miljoen in 2019, het meest recente jaar waarvoor in deze dataset geverifieerde handelsgegevens beschikbaar zijn.
- Dranken, gedistilleerde dranken en azijn waren de belangrijkste exportcategorie, met een aandeel van 21.8% ($14.71 miljoen), ruim boven elke andere categorie.
- De Verenigde Staten namen 28.0% van de export af ($18.90 miljoen), waarmee zij de grootste afzonderlijke exportbestemming waren.
- Trinidad en Tobago stond met 12.0% ($8.12 miljoen) op de tweede plaats onder de handelspartners. Het was een van de vijf Caribische landen in de top tien van exportbestemmingen.
022-Jaarstrend
| Jaar | 2019 | 2020 |
|---|---|---|
| Waarde | $97,3mln | $67,4mln |
03Belangrijkste Exportmarkten (2020)
| Rang | Partner | Waarde | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Verenigde Staten | $18,9mln | 28,0% |
| 2 | Trinidad en Tobago | $8,1mln | 12,0% |
| 3 | Verenigd Koninkrijk | $6,0mln | 9,0% |
| 4 | Barbados | $5,6mln | 8,3% |
| 5 | Dominica | $4,9mln | 7,3% |
| 6 | Guyana | $4,7mln | 6,9% |
| 7 | Saint Vincent en de Grenadines | $3,3mln | 4,9% |
| 8 | Frankrijk | $3,0mln | 4,4% |
| 9 | Antigua en Barbuda | $2,2mln | 3,2% |
| 10 | Grenada | $2,0mln | 3,0% |
04Belangrijkste Exportcategorieën (2020)
| Rang | Categorie | Waarde | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Dranken, sterke dranken en azijn | $14,7mln | 21,8% |
| 2 | Eetbaar fruit en noten; Schil van citrusvruchten of meloenen | $5,8mln | 8,6% |
| 3 | Elektrische machines en uitrusting en onderdelen daarvan; Geluidsrecorders en -reproducers, televisiebeeld- en geluidsrecorders en -reproducers, en onderdelen en accessoires van dergelijke artikelen | $4,7mln | 7,0% |
| 4 | Natuurlijke of gekweekte parels, edelstenen of halfedelstenen, edele metalen, metalen bekleed met edele metalen, en werken daarvan; Imitatiesieraden; Munt | $4,0mln | 5,9% |
| 5 | Papier en karton; Artikelen van papierpulp, van papier of van karton | $3,2mln | 4,8% |
| 6 | Bruinings- of verfextracten; Tannines en hun derivaten; Kleurstoffen, pigmenten en andere kleurstoffen; Verven en vernissen; Stopverf en andere mastiek; Inkten | $2,8mln | 4,1% |
| 7 | Zout; Zwavel; Aarde en steen; Pleistermaterialen, kalk en cement | $2,7mln | 4,0% |
| 8 | Klokken en Horloges en onderdelen daarvan | $2,6mln | 3,9% |
| 9 | Minerale brandstoffen, minerale oliën en producten van de distillatie ervan; Bitumineuze stoffen; Minerale wassen | $2,3mln | 3,4% |
| 10 | Schepen, boten en drijvende constructies | $2,0mln | 2,9% |
05Kaart van Handelspartners
06Analyse
De export daalde sterk in het meest recente jaar met geverifieerde gegevens
Sint Lucia exporteerde in 2020 goederen ter waarde van $67.42 miljoen, een daling van 30.7% ten opzichte van $97.26 miljoen in 2019. Deze dataset bevat voor Sint Lucia uitsluitend gegevens over de periode van 2019 tot en met 2020, dus twee bevestigde jaren in plaats van de periode van vijf jaar die voor de meeste andere landen in deze dataset beschikbaar is. 2020 is het meest recente jaar waarvoor geverifieerde gegevens beschikbaar zijn.
De exportwaarde daalde van $97.26 miljoen in 2019 naar $67.42 miljoen in 2020, een afname van bijna een derde. Deze dataset bevat geen informatie die verklaart waardoor deze daling werd veroorzaakt. Omdat de gegevensreeks eindigt in 2020, geven deze cijfers een specifiek beeld van een periode van twee jaar weer, in plaats van een langere trend of de huidige exportactiviteit.
Dranken voeren een lijst met kleine, uiteenlopende exportcategorieën aan
Dranken, gedistilleerde dranken en azijn vormden in 2020 de grootste exportcategorie, met een waarde van $14.71 miljoen, oftewel 21.8% van het totaal, ruim boven de op één na grootste categorie. Op Sint Lucia is Sint Lucia Distillers gevestigd, waarvan het merk Chairman's Reserve prijzen heeft gewonnen bij internationale rumwedstrijden, een bekend voorbeeld van de drankenexport die onder deze categorie valt. Fruit en noten waren goed voor 8.6% ($5.80 miljoen), terwijl elektrische machines en apparatuur 7.0% ($4.74 miljoen) bijdroegen. Natuursteen en edelstenen, metalen en juwelen waren goed voor 5.9% ($4.00 miljoen).
Papier en karton droegen 4.8% ($3.21 miljoen) bij, terwijl looistoffen en verfstoffen, kleurstoffen en verven goed waren voor 4.1% ($2.78 miljoen). Zout, zwavel en aardachtige stoffen vertegenwoordigden 4.0% ($2.68 miljoen), terwijl klokken en horloges 3.9% ($2.63 miljoen bijdroegen). Minerale brandstoffen waren goed voor 3.4% ($2.29 miljoen), terwijl schepen, boten en drijvende constructies de top tien afsloten met 2.9% ($1.98 miljoen).
Een lijst waarin dranken bovenaan staan, gevolgd door een brede reeks kleinere categorieën, van elektronica tot schepen, wijst op een kleine, gediversifieerde exporteconomie die niet rond één dominante bedrijfstak is opgebouwd.
De Verenigde Staten en Trinidad en Tobago voeren een regionale lijst van handelspartners aan
Verenigde Staten was in 2020 de grootste exportbestemming van Sint Lucia, met een aandeel van 28.0% van de totale export, ter waarde van $18.90 miljoen. Trinidad en Tobago stond op de tweede plaats met 12.0% ($8.12 miljoen), gevolgd door het Verenigd Koninkrijk met 9.0% ($6.05 miljoen). Samen waren deze drie bestemmingen goed voor 49.1% van de totale exportwaarde.
Barbados vertegenwoordigde 8.3% ($5.57 miljoen) en Dominica droeg 7.3% ($4.90 miljoen) bij. Guyana was goed voor 6.9% ($4.66 miljoen), terwijl Saint Vincent en de Grenadines 4.9% ($3.29 miljoen) vertegenwoordigde. Frankrijk droeg 4.4% ($2.95 miljoen) bij en Antigua en Barbuda was goed voor 3.2% ($2.19 miljoen). Grenada sloot de top tien af met 3.0% ($2.04 miljoen).
Van de tien belangrijkste exportbestemmingen zijn er vijf, namelijk Trinidad en Tobago, Dominica, Guyana, Saint Vincent en de Grenadines en Grenada, andere Caribische landen. Dit wijst op een exporteconomie die nauw verbonden is met de regionale handel, naast de grotere afzetmarkten in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.