01Belangrijkste Punten
- Saint Lucia importeerde in 2020 goederen ter waarde van $532.91 miljoen, een daling van 14.6% ten opzichte van $623.79 miljoen in 2019, het meest recente jaar waarvoor in deze dataset geverifieerde handelsgegevens beschikbaar zijn.
- Minerale brandstoffen vormden de grootste importcategorie met 11.7% ($62.12 miljoen), gevolgd door machines, ketels en mechanische apparaten met 10.1% ($53.86 miljoen).
- De Verenigde Staten leverden 39.8% van de import ($211.96 miljoen) en waren daarmee veruit de grootste afzonderlijke handelspartner.
- Trinidad en Tobago stond op de tweede plaats onder de handelspartners met 14.1% ($75.14 miljoen), waardoor het gezamenlijke aandeel van de drie grootste leveranciers uitkwam op 60.2%.
022-Jaarstrend
| Jaar | 2019 | 2020 |
|---|---|---|
| Waarde | $623,8mln | $532,9mln |
03Belangrijkste Importmarkten (2020)
| Rang | Partner | Waarde | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Verenigde Staten | $212,0mln | 39,8% |
| 2 | Trinidad en Tobago | $75,1mln | 14,1% |
| 3 | Verenigd Koninkrijk | $33,9mln | 6,4% |
| 4 | China | $32,0mln | 6,0% |
| 5 | Japan | $15,2mln | 2,8% |
| 6 | Barbados | $11,7mln | 2,2% |
| 7 | Frankrijk | $11,2mln | 2,1% |
| 8 | Canada | $11,1mln | 2,1% |
| 9 | Gebieden, n.e.g. | $8,0mln | 1,5% |
| 10 | Mexico | $7,9mln | 1,5% |
04Belangrijkste Importcategorieën (2020)
| Rang | Categorie | Waarde | Aandeel |
|---|---|---|---|
| 1 | Minerale brandstoffen, minerale oliën en producten van de distillatie ervan; Bitumineuze stoffen; Minerale wassen | $62,1mln | 11,7% |
| 2 | Kernreactoren, ketels, machines en mechanische apparaten; Delen daarvan | $53,9mln | 10,1% |
| 3 | Voertuigen anders dan rollend spoorwegmaterieel of trammaterieel, en onderdelen en accessoires daarvan | $34,1mln | 6,4% |
| 4 | Elektrische machines en uitrusting en onderdelen daarvan; Geluidsrecorders en -reproducers, televisiebeeld- en geluidsrecorders en -reproducers, en onderdelen en accessoires van dergelijke artikelen | $30,5mln | 5,7% |
| 5 | Vlees en eetbare slachtafvallen | $21,0mln | 3,9% |
| 6 | Kunststoffen en artikelen daarvan | $20,3mln | 3,8% |
| 7 | Dranken, sterke dranken en azijn | $15,1mln | 2,8% |
| 8 | Zuivel; Vogeleieren; Natuurlijke honing; Eetbare producten van dierlijke oorsprong, nergens anders genoemd of elders onder begrepen | $14,2mln | 2,7% |
| 9 | Meubilair; Beddengoed, matrassen, matrassteunen, kussens en soortgelijke gevulde meubelen; Lampen en verlichtingsarmaturen, niet elders genoemd noch elders onder begrepen; Verlichte borden, verlichte naamplaatjes en dergelijke; Geprefabriceerde gebouwen | $13,6mln | 2,6% |
| 10 | Bereidingen van granen, meel, zetmeel of melk; Producten van Pastrycooks | $13,4mln | 2,5% |
05Kaart van Handelspartners
06Analyse
De import daalde ook in het meest recente geverifieerde jaar
Saint Lucia importeerde in 2020 goederen ter waarde van $532.91 miljoen, een daling van 14.6% ten opzichte van $623.79 miljoen in 2019. Net als bij de export van Saint Lucia, die wordt behandeld in de bijbehorende handelsgegevens voor dit land, bestrijkt deze dataset uitsluitend de periode van 2019 tot en met 2020. Dat zijn twee bevestigde jaren in plaats van de periode van vijf jaar die voor de meeste andere landen in deze dataset beschikbaar is. Bovendien is 2020 het meest recente jaar met geverifieerde gegevens.
De importwaarde daalde van $623.79 miljoen in 2019 naar $532.91 miljoen in 2020. In procentuele termen was deze daling aanzienlijk kleiner dan de afname van 30.7% aan de exportzijde van de handel van Saint Lucia in hetzelfde jaar. Dit betekent dat de import zich beter handhaafde dan de export. Deze dataset bevat geen informatie die verklaart waarom een van beide ontwikkelingen zich heeft voorgedaan.
Minerale brandstoffen en machines voeren een brede importlijst aan
Minerale brandstoffen en aanverwante producten vormden in 2020 de grootste importcategorie, met een waarde van $62.12 miljoen, oftewel 11.7% van het totaal. Saint Lucia beschikt al lange tijd over een belangrijke olieopslag- en overslagterminal aan de rivier Cul de Sac met een opslagcapaciteit van ongeveer 10 miljoen vaten geraffineerde aardolieproducten. Dit is een van de redenen waarom brandstofgerelateerde handel in deze dataset een prominente plaats inneemt. Machines, ketels en mechanische apparaten volgden met 10.1% ($53.86 miljoen), terwijl voertuigen 6.4% ($34.13 miljoen) vertegenwoordigden. Elektrische machines en apparatuur waren goed voor 5.7% ($30.53 miljoen).
Vlees en eetbare slachtafvallen vertegenwoordigden 3.9% ($20.95 miljoen), terwijl kunststoffen goed waren voor 3.8% ($20.32 miljoen). Dranken, gedistilleerde dranken en azijn, dezelfde brede categorie die bovenaan de exportlijst van Saint Lucia staat, vertegenwoordigden aan de importzijde 2.8% ($15.15 miljoen). Dit illustreert dat het land zowel producten binnen deze categorie produceert als invoert. Zuivelproducten, eieren en honing waren goed voor 2.7% ($14.16 miljoen), en meubels voor 2.6% ($13.61 miljoen). Graanbereidingen sloten de top tien af met 2.5% ($13.36 miljoen).
Een lijst die wordt aangevoerd door brandstoffen en machines, gevolgd door voertuigen, voedingsmiddelen en consumptiegoederen, schetst het beeld van een kleine eilandstaat die energie, apparatuur en alledaagse goederen invoert die niet in eigen land worden geproduceerd.
De Verenigde Staten leveren bijna vier op de tien geïmporteerde dollars
Verenigde Staten leverden in 2020 39.8% van de import van Saint Lucia, ter waarde van $211.96 miljoen, en waren daarmee veruit de grootste afzonderlijke handelspartner. Trinidad en Tobago stond op de tweede plaats met 14.1% ($75.14 miljoen), gevolgd door het Verenigd Koninkrijk met 6.4% ($33.94 miljoen). Samen vertegenwoordigden de drie grootste leveranciers 60.2% van de totale importwaarde.
China droeg 6.0% ($31.99 miljoen) bij, en Japan was goed voor 2.8% ($15.16 miljoen). Barbados droeg 2.2% ($11.66 miljoen) bij, terwijl Frankrijk 2.1% ($11.24 miljoen vertegenwoordigde. Canada was goed voor 2.1% ($11.07 miljoen). Een categorie met de naam "Gebieden, niet elders gespecificeerd", een erkende verzamelclassificatie binnen de internationale handelsstatistieken voor zendingen die niet aan één specifieke herkomst zijn toegewezen, vertegenwoordigde 1.5% ($7.96 miljoen). Dit lag net boven Mexico, dat 1.5% ($7.91 miljoen) vertegenwoordigde.
Het aandeel van de Verenigde Staten in de import van Saint Lucia bedroeg 39.8%, aanzienlijk meer dan hun aandeel van 28.0% in de export van Saint Lucia, zoals behandeld in de bijbehorende exportgegevens voor dit land. Toch zijn de Verenigde Staten aan beide kanten van de handel van Saint Lucia de belangrijkste handelspartner. Deze consistentie, met één dominante partner voor zowel de import als de export, is een van de opvallendste kenmerken van het handelsbeeld voor 2020 in deze dataset.
Gezamenlijk schetsen de importgegevens van Saint Lucia voor 2020, het meest recente bevestigde jaar waarvoor gegevens beschikbaar zijn, het beeld van een kleine economie die brandstoffen, machines en consumptiegoederen voornamelijk uit de Verenigde Staten betrekt, waarbij Trinidad en Tobago een belangrijke secundaire rol speelt.