Vlag van Eswatini - Overzicht handelsstatistieken
Afrika

Importhandelsgegevens uit Eswatini: $2,04 miljard in 2023, een daling van 4,01%

Laatst Bijgewerkt: · Beoordeeld door Megan Sun · Totaal Laatste Jaar (2023): $2,0mld · Verandering Jaar-op-Jaar: -4,0% Exportgegevens Bekijken

01Belangrijkste Punten

  • Eswatini importeerde in 2023 voor 2,04 miljard dollar aan goederen, een daling van 4,01% ten opzichte van de 2,12 miljard dollar in 2022.
  • Zuid-Afrika leverde 73,76% van de import, ter waarde van 1,50 miljard dollar, een nog groter aandeel dan het aan de exportzijde koopt.
  • Minerale brandstoffen waren met 18,73% ($381,74 miljoen) de grootste importcategorie, aangezien het geheel door land omgeven Eswatini geen eigen brandstofproductie heeft.
  • De drie grootste leveranciers van Eswatini, Zuid-Afrika, China en India, waren in 2023 goed voor 84,88% van de totale importwaarde.

025-Jaarstrend

Importtrend van Eswatini, 5 jaar Lijndiagram van de importwaarde van Eswatini per jaar: 2019 $1,8mld, 2020 $1,6mld, 2021 $2,1mld, 2022 $2,1mld, 2023 $2,0mld $1,8mld 2019 $1,6mld 2020 $2,1mld 2021 $2,1mld 2022 $2,0mld 2023
Importwaarde van Eswatini per jaar
Jaar 20192020202120222023
Waarde $1,8mld$1,6mld$2,1mld$2,1mld$2,0mld

03Belangrijkste Importmarkten (2023)

RangPartnerWaardeAandeel
1 Zuid-Afrika $1,5mld 73,8%
2 China $154,3mln 7,6%
3 India $72,3mln 3,5%
4 Verenigde Staten $31,5mln 1,5%
5 Mozambique $25,3mln 1,2%
6 Ierland $18,9mln 0,9%
7 Duitsland $18,7mln 0,9%
8 Verenigde Arabische Emiraten $17,1mln 0,8%
9 Italië $13,0mln 0,6%
10 Bahrein $12,8mln 0,6%

04Belangrijkste Importcategorieën (2023)

RangCategorieWaardeAandeel
1 Minerale brandstoffen, minerale oliën en producten van de distillatie ervan; Bitumineuze stoffen; Minerale wassen $381,7mln 18,7%
2 Kernreactoren, ketels, machines en mechanische apparaten; Delen daarvan $121,8mln 6,0%
3 Voertuigen anders dan rollend spoorwegmaterieel of trammaterieel, en onderdelen en accessoires daarvan $119,7mln 5,9%
4 Elektrische machines en uitrusting en onderdelen daarvan; Geluidsrecorders en -reproducers, televisiebeeld- en geluidsrecorders en -reproducers, en onderdelen en accessoires van dergelijke artikelen $88,1mln 4,3%
5 Granen $87,0mln 4,3%
6 Kunststoffen en artikelen daarvan $78,8mln 3,9%
7 Dranken, sterke dranken en azijn $64,5mln 3,2%
8 Katoen $61,1mln 3,0%
9 Organische chemicaliën $54,8mln 2,7%
10 Essentiële oliën en harsoïden; Parfumerieën, cosmetische of toiletpreparaten $52,8mln 2,6%

05Kaart van Handelspartners

Belangrijkste handelspartners van Eswatini, import Radiaal diagram van de belangrijkste handelspartners van Eswatini naar importaandeel: Zuid-Afrika 73,8%, China 7,6%, India 3,5%, Verenigde Staten 1,5%, Mozambique 1,2%, Ierland 0,9%, Duitsland 0,9%, Verenigde Arabische Emiraten 0,8%, Italië 0,6%, Bahrein 0,6% Eswatini (Eigen land) Zuid-Afrika 73,8% China 7,6% India 3,5% Verenigde Staten 1,5% Mozambique 1,2% Ierland 0,9% Duitsland 0,9% Verenigde Arabische Emiraten 0,8% Italië 0,6% Bahrein 0,6%

06Analyse

Zuid-Afrika levert bijna driekwart van alles

Eswatini importeerde in 2023 voor 2,04 miljard dollar aan goederen, een daling van 4,01% ten opzichte van 2,12 miljard dollar het jaar daarvoor. Zuid-Afrika leverde 73,76% van dat totaal, ter waarde van 1,50 miljard dollar, een nog groter aandeel dan de 67,52% die het aan de exportzijde koopt. Eswatini is geheel door land omgeven en is volledig afhankelijk van de zeehavens van zijn buren, voornamelijk de Zuid-Afrikaanse havens Durban en Richards Bay. Die geografie betekent dat bijna alles wat het land binnenkomt op een bepaald punt tijdens de reis de neiging heeft om door Zuid-Afrikaanse handen te gaan, of de onderliggende goederen oorspronkelijk in Zuid-Afrika zelf zijn vervaardigd of er eenvoudigweg doorheen zijn gerouteerd op weg van ergens verder weg. Een land dat zelf geen directe maritieme toegang heeft, heeft weinig andere keus dan zijn toeleveringsketens op te bouwen rond het buurland dat de dichtstbijzijnde werkhaven controleert.

China stond op een verre tweede plaats met 7,57% ($154,34 miljoen), en India behaalde 3,55% ($72,32 miljoen). Gecombineerd vertegenwoordigden deze drie leveranciers 84,88% van de totale importwaarde in 2023, een van de meest geconcentreerde leverancierslijsten op deze site, en aanzienlijk krapper dan de reeds geconcentreerde 75,71% aan de exportkant van Eswatini. Verenigde Staten voegde 1,55% ($31,52 miljoen) toe, en Mozambique droeg 1,24% ($25,33 miljoen) bij, een tweede aangrenzende land naast Zuid-Afrika. Ierland won 0,93% ($18,89 miljoen), een verrassende inzending voor een land van de omvang van Eswatini dat waarschijnlijk de handel in farmaceutische producten of speciale chemicaliën weerspiegelt, gezien de grote farmaceutische productiebasis van Ierland. Duitsland voegde 0,92% ($18,73 miljoen) toe, en Verenigde Arabische Emiraten droeg 0,84% ($17,15 miljoen) bij. Italië voegde 0,64% ($13,01 miljoen) toe, en Bahrein sloot de top tien af met 0,63% ($12,82 miljoen). Elke leverancier buiten de top drie claimt minder dan 2% van het totaal, wat onderstreept hoe topzwaar deze lijst eigenlijk is.

Brandstof leidt, maar katoen vertelt het interessantere verhaal

Minerale brandstoffen voerden elke importcategorie aan, met een waarde van 381,74 miljoen dollar, of 18,73% van het totaal, wat niet verrassend is voor een geheel door land omgeven land zonder eigen olieproductie en zonder haven waar ruwe olie rechtstreeks wordt aangevoerd. Machines en mechanische apparaten stonden op de tweede plaats met 5,97% ($121,76 miljoen), en voertuigen volgden met 5,87% ($119,67 miljoen), wat Eswatini's eigen gebrek aan enige binnenlandse auto-assemblage-industrie weerspiegelt. Elektrische machines droegen 4,32% ($88,15 miljoen) bij, en granen droegen 4,27% ($86,96 miljoen) bij, een voedselzekerheidscategorie voor een land dat niet genoeg graan verbouwt, voornamelijk maïs, om zichzelf het hele jaar door te voeden.

Plastics namen 3,86% ($78,79 miljoen) voor hun rekening, en een groot deel daarvan voedde de verpakkingsbehoeften in de voedingsmiddelen-, dranken- en productiesectoren van het land. Dranken, sterke dranken en azijn voegden 3,16% toe ($64,48 miljoen). Katoen staat op de achtste plaats met 3,00% ($61,09 miljoen). Textiel- en kledingbedrijven in Eswatini betrekken hun stoffen uit Oost-Azië in plaats van uit de binnenlandse katoenproductie, wat verklaart waarom ruwe katoen en textiel als een betekenisvolle importcategorie naar voren komen, ook al is afgewerkte kleding een van Eswatini's eigen exportlijnen. Organische chemicaliën droegen 2,69% ($54,79 miljoen) bij, en etherische oliën, harsoïden en parfumpreparaten sloten de top tien af met 2,59% ($52,80 miljoen), dezelfde categorie die de exportlijst van Eswatini domineert. Ruwe smaak- en geuringrediënten komen hier waarschijnlijk binnen voordat ze weer vertrekken als afgewerkt Coca-Cola-concentraat.

Een stabiel totaal met een kleine terugval in 2023

Het importtotaal van Eswatini heeft in de vijf hier besproken jaren een bescheiden cyclus doorgemaakt. In 2019 bedroeg deze 1,83 miljard dollar, maar daalde vervolgens tot 1,61 miljard dollar in 2020 toen de pandemie de wereldhandel ontwrichtte. De economie herstelde zich scherp tot 2,12 miljard dollar in 2021 en bleef vrijwel precies stabiel op 2,12 miljard dollar in 2022, voordat ze in 2023 daalde tot 2,04 miljard dollar, een daling van 4,01% op jaarbasis.

Die kleine dip in 2023 staat in schril contrast met de stijging van 5,28% aan de exportkant van Eswatini in hetzelfde jaar, wat betekent dat de handelsbalans van het land waarschijnlijk enigszins verbeterde, ook al bleven beide totalen binnen een smalle marge. Gegeven hoe sterk deze importlijst voor bijna driekwart van zijn waarde afhankelijk is van één enkel buurland, is de importrekening van Eswatini minder een weerspiegeling van de mondiale grondstoffentrends en meer specifiek van de Zuid-Afrikaanse aanbod-, prijs- en logistieke omstandigheden.

Die afhankelijkheid snijdt in meerdere richtingen tegelijk. Het geeft Eswatini toegang tot een grote, goed ontwikkelde buureconomie en zijn haveninfrastructuur zonder dat die capaciteit in eigen land hoeft te worden opgebouwd, maar het betekent ook dat brandstofprijzen, valutabewegingen en verstoringen van het aanbod in Zuid-Afrika zich vrijwel direct vertalen in veranderingen in wat Eswatini betaalt voor de goederen die het niet zelf kan produceren. Weinig landen die op deze site worden behandeld, laten zien dat hun importkant zo nauw verbonden is met het lot van één buureconomie.

07Veelgestelde Vragen

Eswatini importeerde in 2023 voor 2,04 miljard dollar aan goederen, een daling van 4,01% ten opzichte van de 2,12 miljard dollar in 2022.

Eswatini is geheel door land omgeven en is volledig afhankelijk van de zeehavens van zijn buren, voornamelijk de Zuid-Afrikaanse havens Durban en Richards Bay. Zuid-Afrika leverde in 2023 73,76% van de import van Eswatini, ter waarde van $ 1,50 miljard.

Minerale brandstoffen zijn de grootste importcategorie van Eswatini, ter waarde van $381,74 miljoen, of 18,73% van de totale importwaarde in 2023, aangezien het geheel door land omgeven land zelf geen brandstofproductie heeft.

Textiel- en kledingbedrijven in Eswatini betrekken hun stoffen uit Oost-Azië in plaats van uit de binnenlandse katoenproductie. Ruwe katoen- en textielinputs vormden 3,00% van de import van Eswatini in 2023, en voedden een kledingindustrie die vervolgens afgewerkte kleding exporteerde.