01Öne Çıkan Noktalar
- Malta, 2022'deki 8,56 milyar dolardan %2,00 düşüşle 2023'te 8,39 milyar dolar değerinde mal ithal etti.
- Adanın kendi petrol veya gazını üretmemesi nedeniyle mineral yakıtlar %16,11 (1,35 milyar dolar) ile en büyük ithalat kategorisi oldu.
- Gemiler ve tekneler ithalatın %8,78'ini (736,70 milyon $) oluşturarak Malta'nın dünyanın altıncı en büyük gemi sicili statüsünü yansıtıyor.
- İtalya, ithalatın %22,92'sini (1,92 milyar dolar) sağladı; bu, sonraki iki ülkenin toplamından daha fazla.
025 Yıllık Trend
| Yıl | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Değer | $8,2Mlr. | $5,7Mlr. | $7,1Mlr. | $8,6Mlr. | $8,4Mlr. |
03En Büyük İthalat Pazarları (2023)
| Sıra | Ortak | Değer | Pay |
|---|---|---|---|
| 1 | İtalya | $1,9Mlr. | 22,9% |
| 2 | Almanya | $751,3M | 9,0% |
| 3 | Fransa | $722,5M | 8,6% |
| 4 | İspanya | $529,5M | 6,3% |
| 5 | Hollanda | $447,3M | 5,3% |
| 6 | Birleşik Krallık | $445,4M | 5,3% |
| 7 | Çin | $378,6M | 4,5% |
| 8 | Hindistan | $287,1M | 3,4% |
| 9 | Amerika Birleşik Devletleri | $270,4M | 3,2% |
| 10 | Güney Kore | $229,7M | 2,7% |
04En Büyük İthalat Kategorileri (2023)
| Sıra | Kategori | Değer | Pay |
|---|---|---|---|
| 1 | Mineral Yakıtlar, Mineral Yağlar ve Bunların Distilasyonundan Elde Edilen Ürünler; Bitümlü Maddeler; Mineral Mumlar | $1,4Mlr. | 16,1% |
| 2 | Elektrikli Makine ve Teçhizat ve bunların parçaları; Ses Kaydediciler ve Çoğaltıcılar, Televizyon Görüntü ve Ses Kaydediciler ve Çoğaltıcılar ve Bu Eşyaların Parça ve Aksesuarları | $1,1Mlr. | 13,6% |
| 3 | Gemiler, Tekneler ve Yüzer Yapılar | $736,7M | 8,8% |
| 4 | Uçak, Uzay aracı ve bunların parçaları | $571,8M | 6,8% |
| 5 | Nükleer Reaktörler, Kazanlar, Makinalar ve Mekanik Cihazlar; Bunların parçaları | $512,5M | 6,1% |
| 6 | Demiryolu veya Tramvay Araçları dışındaki taşıtlar ve bunların parça ve aksesuarları | $439,9M | 5,2% |
| 7 | Eczacılık Ürünleri | $413,8M | 4,9% |
| 8 | Plastikler ve Plastiklerden Ürünler | $244,2M | 2,9% |
| 9 | Balıklar ve Kabuklular, Yumuşakçalar ve diğer Su Omurgasızları | $211,8M | 2,5% |
| 10 | Kağıt ve Karton; Kağıt Hamurundan, Kağıttan veya Kartondan Eşyalar | $155,6M | 1,9% |
05Ticaret Ortağı Haritası
06Analiz
Yakıt, Cips ve Kayıtlı Gemiler İthalat Faturasında En Üst Sırada
Malta, 2022'deki 8,56 milyar dolardan %2,00 düşüşle 2023'te 8,39 milyar dolar değerinde mal ithal etti. Mineral yakıtlar, 1,35 milyar dolar değerinde toplamın %16,11'iyle her kategoride başı çekti. Malta kendi petrol veya gazını üretmemektedir. Turizm, denizcilik ve elektronik üretimi üzerine çalışan bir ada ekonomisi, ister enerji üretimi, ister ulaşım, ister turizm endüstrisini hareket ettiren feribotlar ve yolcu gemileri için olsun, yaktığı her varili getirmek zorundadır. Bunu %13,60 (1,14 milyar dolar) ile elektrikli makineler takip etti. Bunların çoğu, Malta'nın ihracatında görülen yarı iletken hikayesinin diğer yönünü yansıtıyor. Adanın çip paketleme ve test tesislerini besleyen ham levhalar, bileşenler ve malzemelerin, bitmiş yarı iletkenler geri gönderilmeden önce bir yerden gelmesi gerekiyor.
İthalatın %8,78'ini (736,70 milyon dolar) gemiler ve tekneler oluşturdu; bu, bu kadar küçük bir ülke için alışılmadık derecede büyük bir kategori. Malta'nın denizcilik bayrağı, Malta bayrağını taşıyan binlerce ticari gemiyle dünyanın altıncı, Avrupa'nın ise en büyük gemi siciline dönüştü. Bu bayrak altında kayıtlı gemiler, gemi hiçbir zaman bir Malta limanına uğramasa bile, Malta'nın ticaret istatistiklerine giren mallar olarak sayılıyor. Bu tescil işi, onlarca yıl önce bir avuç gemiden binlerce gemiden oluşan bir filoya dönüştü. Sicile eklenen her yeni gemi, bayrak değiştirdiği yılda ithalat olarak görünebilir. Geminin gerçekte nerede inşa edildiği veya nerede faaliyet gösterdiği bu muhasebe açısından önemli değildir. Uçak ve uzay aracı parçaları da benzer bir mantıkla %6,81 (571,80 milyon $) arttı. Malta'da yaşayan tahmini 214 kişi özel uçağa sahip; bu oran Avrupa'da Avusturya'dan sonra ikinci en yüksek oran ve adanın tescili, Cape Town Konvansiyonu korumaları kapsamında uçak kiralama ve finansmanı için bir merkez haline geldi. Makineler %6,11 (512,47 milyon $) sağladı ve araçlar %5,24 (439,92 milyon $) ekledi. Eczacılık ürünleri %4,93 (413,84 milyon dolar) katkı sağladı, plastikler %2,91 (244,19 milyon dolar), balık ve kabuklular %2,52 (211,82 milyon dolar) sağladı ve kağıt ve karton %1,85 (155,60 milyon dolar) ile ilk on arasında yer aldı.
İtalya, Malta'nın Satın Aldığı Her Şeyin Neredeyse Dörtte Birini Sağlıyor
İtalya, 2023'te Malta'nın ithalatının %22,92'sini (1,92 milyar dolar değerinde) sağladı; bu, sonraki iki ülkenin toplamından daha fazla. İki ülke arasındaki mesafe ancak 80 kilometredir ve bu yakınlık tek başına ilişkinin çoğunu açıklamaktadır. Bunu %8,95 (751,34 milyon dolar) ile Almanya takip ederken, %8,61 (722,53 milyon dolar) ile Fransa üçüncü oldu. Bu üç kaynak birlikte toplam ithalat değerinin %40,48'ini oluşturdu.
İspanya %6,31 (529,49 milyon $) ekledi ve Hollanda %5,33 (447,26 milyon $) katkıda bulundu. Birleşik Krallık %5,31 (445,38 milyon $) sağladı ve Çin %4,51 (378,65 milyon $) ekledi. Hindistan %3,42 (287,09 milyon dolar) katkıda bulundu ve Amerika Birleşik Devletleri %3,22 (270,45 milyon dolar) sağladı. Güney Kore %2,74 (229,71 milyon $) ile ilk on arasında yer aldı; bu oran muhtemelen Malta'nın yarı iletken ihracatının arkasındaki aynı elektronik tedarik zincirlerine kadar uzanıyor. İtalya dışında hiçbir ülke Malta'nın ihracat tarafında Almanya'nın hakim olduğu kadar hakim değildir. İlk 10'un geri kalanı büyük AB ekonomileri, Birleşik Krallık'ta eski bir sömürge gücü ve Asya'daki üretim merkezlerinin bir karışımıdır; Malta'nın küçük ekonomisinin aslında kaç farklı endüstriye dokunduğunu yansıtan bir dağılımdır.
Pandemi Çöküşü ve Neredeyse Tam İyileşme
İthalat değerleri, Malta'nın ihracat tarafında görülen aynı yükseliş-düşüş- toparlanma modelini izledi, ancak ölçek olarak daha büyüktü. Toplam rakam 2019'da 8,21 milyar dolar iken, salgının nakliye, turizm ve elektronik talebini bir anda dondurmasıyla 2020'de 5,74 milyar dolara düştü. 2021'de 7,14 milyar dolara, ardından 2022'de ise dönemin en yüksek noktası olan 8,56 milyar dolara tırmandı. 2023'te hafif bir düşüşle 8,39 milyar dolara geriledi; bu, pandemi yıllarındaki dalgalanmalardan çok daha küçük bir hareketti.
Malta'nın ithalat faturası aslında üst üste yığılmış birkaç küçük ekonomiden oluşuyor. Yakıt ihtiyaçları adanın enerji tüketimini takip ediyor. Elektronik bileşenler küresel çip talebini takip ediyor. İthalat olarak sayılan gemi ve uçaklar, kaç gemi sahibinin gemilerini ve uçaklarını Malta bayrağı altında tescil ettirmeyi seçtiğini takip ediyor; bu, Malta'nın kendi ekonomik koşullarıyla pek ilgisi olmayan bir karar. Kayıt işine bu kadar bağımlı olan bir ülke, ticaret verilerinin genellikle kendi sakinlerinin satın aldığı veya inşa ettiği şeylerle hiçbir ilgisi olmayan nedenlerden dolayı hareket ettiğini görecektir. Bu durum, Malta'nın ithalat rakamlarının, iç talebin basit bir göstergesi olarak okunmasını çoğu ülkenin ticaret verilerine göre daha zor hale getiriyor. Sıradan tüketimin pek değişmediği bir yılda, gemi veya uçak tescillerindeki bir sıçrama, toplam rakamı şişirebilir ve bayrak tescillerinin sakin geçtiği bir yıl, ekonominin gerçekte olduğundan daha zayıf görünmesine neden olabilir.