01Öne Çıkan Noktalar
- Romanya, 2023 yılında 131,96 milyar dolar değerinde mal ithal etti. Bu tutar, 2022'deki 132,70 milyar dolara kıyasla %0,6 düşüş anlamına geliyor ve beş yıllık büyüme döneminin ardından ithalatın büyük ölçüde yatay seyrettiğini gösteriyor.
- Elektrikli makine ve cihazlar, %15,2'lik payla (20,10 milyar dolar) ithalat kategorilerinin başında yer aldı. Aynı kategori, Romanya'nın ihracat listesinde de ilk sırada bulunuyor.
- Almanya, ithalatın %19,4'ünü (25,59 milyar dolar) karşılayarak açık ara en büyük tedarikçi ülke oldu. Aynı ülke, ihracat tarafında da öne çıkıyor.
- Aynı dört kategori, elektrikli makine ve cihazlar, makineler, taşıtlar ve mineral yakıtlar, Romanya'nın hem ithalatına hem de ihracatına neredeyse aynı sıralamayla öncülük ediyor.
025 Yıllık Trend
| Yıl | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Değer | $96,6Mlr. | $92,1Mlr. | $116,4Mlr. | $132,7Mlr. | $132,0Mlr. |
03En Büyük İthalat Pazarları (2023)
| Sıra | Ortak | Değer | Pay |
|---|---|---|---|
| 1 | Almanya | $25,6Mlr. | 19,4% |
| 2 | İtalya | $11,4Mlr. | 8,7% |
| 3 | Macaristan | $8,5Mlr. | 6,5% |
| 4 | Polonya | $8,2Mlr. | 6,2% |
| 5 | Çin | $7,3Mlr. | 5,5% |
| 6 | Türkiye | $6,9Mlr. | 5,2% |
| 7 | Bulgaristan | $6,1Mlr. | 4,7% |
| 8 | Hollanda | $5,7Mlr. | 4,3% |
| 9 | Fransa | $5,6Mlr. | 4,3% |
| 10 | Avusturya | $4,6Mlr. | 3,5% |
04En Büyük İthalat Kategorileri (2023)
| Sıra | Kategori | Değer | Pay |
|---|---|---|---|
| 1 | Elektrikli Makine ve Teçhizat ve bunların parçaları; Ses Kaydediciler ve Çoğaltıcılar, Televizyon Görüntü ve Ses Kaydediciler ve Çoğaltıcılar ve Bu Eşyaların Parça ve Aksesuarları | $20,1Mlr. | 15,2% |
| 2 | Nükleer Reaktörler, Kazanlar, Makinalar ve Mekanik Cihazlar; Bunların parçaları | $14,6Mlr. | 11,1% |
| 3 | Demiryolu veya Tramvay Araçları dışındaki taşıtlar ve bunların parça ve aksesuarları | $13,2Mlr. | 10,0% |
| 4 | Mineral Yakıtlar, Mineral Yağlar ve Bunların Distilasyonundan Elde Edilen Ürünler; Bitümlü Maddeler; Mineral Mumlar | $11,3Mlr. | 8,5% |
| 5 | Plastikler ve Plastiklerden Ürünler | $6,2Mlr. | 4,7% |
| 6 | Eczacılık Ürünleri | $5,5Mlr. | 4,1% |
| 7 | Demir ve Çelik | $4,4Mlr. | 3,3% |
| 8 | Demir veya Çelikten Eşyalar | $4,0Mlr. | 3,0% |
| 9 | Optik, Fotografik, Sinematografik, Ölçme, Kontrol, Hassasiyet, Tıbbi veya Cerrahi Alet ve Cihazlar; Bunların Parça ve Aksesuarları | $3,1Mlr. | 2,4% |
| 10 | Kauçuk ve Kauçuktan Eşyalar | $2,3Mlr. | 1,8% |
05Ticaret Ortağı Haritası
06Analiz
2022'deki Zirvenin Ardından İthalat Büyük Ölçüde Yatay Seyretti
Romanya, 2023 yılında 131,96 milyar dolar değerinde mal ithal etti. Bu tutar, 2022'deki 132,70 milyar dolara göre %0,6 düşüş anlamına geliyor. 2022'deki toplam değer son beş yılın en yüksek seviyesiydi. Ardından gelen küçük gerileme, ithalatın kayda değer biçimde düşmesinden ziyade büyük ölçüde aynı seviyede kalmasına yol açtı.
İthalat 2019'da 96,64 milyar dolar seviyesindeydi. Pandeminin küresel ticareti aksatmasıyla 2020'de 92,06 milyar dolara geriledi. Ancak toparlanma kısa sürede başladı. Toplam ithalat 2021'de 116,40 milyar dolara yükseldi ve 2022'de 132,70 milyar dolara çıktı. Ardından 2023'te 131,96 milyar dolarla neredeyse aynı seviyede kaldı. Dört yıl süren güçlü ve çoğu zaman hızlı büyümenin ardından ortaya çıkan bu yatay seyir, ivme kaybeden bir ekonomiden ziyade yeni ve daha yüksek bir ticaret hacmine yerleşen bir ekonomiye işaret ediyor. Bu beş yıllık dönemde Romanya'nın ithalatı ve ihracatı neredeyse aynı yönde hareket etti. Her ikisi de 2020'de geriledi, 2021 ve 2022 boyunca keskin biçimde yükseldi ve 2023'te yaklaşık olarak mevcut seviyelerini korudu. Bu gelişmeler, ülkenin ihracatına ilişkin tamamlayıcı verilerde de görülüyor. Söz konusu paralel hareket başlı başına önemli bir gösterge. Bir ülkenin ithalat ve ihracat toplamları yıllar boyunca bu kadar yakın bir seyir izlediğinde, genellikle ticaretin her iki tarafını da aynı temel sektörler yönlendiriyor demektir.
Aynı Otomotiv Kategorileri Romanya'nın Ticaretinin Her İki Tarafına da Hâkim
Elektrikli makine ve cihazlar, 2023 yılında 20,10 milyar dolarlık değerle ve toplam ithalatın %15,2'sini oluşturarak tüm ithalat kategorilerinin önünde yer aldı. Makineler ve mekanik cihazlar %11,1'lik payla (14,59 milyar dolar) ikinci sırada yer alırken taşıtların payı %10,0 (13,21 milyar dolar) oldu. Mineral yakıtlar ise %8,5'lik katkı sağladı (11,25 milyar dolar). Bunlar, ülkenin tamamlayıcı ihracat verilerinde ele alınan Romanya'nın ihracat listesine de öncülük eden aynı dört kategori. Üstelik her iki ticaret tarafında da neredeyse aynı sırayla yer alıyorlar. Bir ülkenin önde gelen ithalat kategorileriyle ihracat kategorilerinin bu ölçüde örtüşmesi, bu veri setinde yaygın görülen bir durum değil. Bu örüntü, montaj ve parça üretimi üzerine kurulu ekonomilerde özellikle belirgin. Çünkü aynı geniş ürün sınıflandırmaları hem ülkeye giren ham madde ve ara girdileri hem de ülkeden çıkan nihai ürünleri kapsıyor.
Plastikler %4,7'lik (6,24 milyar dolar), eczacılık ürünleri ise %4,1'lik (5,47 milyar dolar) paya sahipti. Demir ve çelik %3,3 (4,35 milyar dolar), demir ve çelikten eşya ise %3,0 (3,99 milyar dolar) düzeyindeydi. Optik ve ölçüm cihazları %2,4'lük (3,10 milyar dolar) pay aldı. Önemli bir bölümünü lastiklerin oluşturduğu kauçuk ürünleri ise %1,8'lik (2,32 milyar dolar) payla ilk on kategoriyi tamamladı. Bu kategori de Romanya'nın ihracat listesinde üst sıralarda yer alıyor.
Bu örtüşme tesadüf değil. Romanya'nın ihracat ekonomisinin temelini oluşturan iki otomobil üreticisi Dacia-Renault ve Ford, nihai araçları ülke içinde monte etmeden önce parça, elektronik ve ham madde ihtiyaçlarının önemli bir bölümünü yurt dışından karşılıyor. Elektrik kabloları, mekanik parçalar, lastikler ve hatta bazı tamamlanmış araçlar, daha sonra çok daha büyük miktarlarda bitmiş otomobil ve parça ihraç eden bu sektörü desteklemek üzere ülkeye giriyor.
Almanya, Romanya'nın İthalatının Neredeyse Beşte Birini Karşılıyor
Almanya, 2023 yılında Romanya'nın ithalatının %19,4'ünü, yani 25,59 milyar dolarlık kısmını karşılayarak açık ara en büyük tedarikçi ülke oldu. İtalya, %8,7'lik payla (11,42 milyar dolar) ikinci sırada yer alırken Macaristan, %6,5'lik payla (8,54 milyar dolar) onu izledi. Bu üç tedarikçi birlikte toplam ithalat değerinin %34,5'ini oluşturdu.
Polonya %6,2'lik (8,24 milyar dolar), Çin ise %5,5'lik (7,31 milyar dolar) paya sahipti. Türkiye %5,2 (6,89 milyar dolar), Bulgaristan ise %4,7 (6,15 milyar dolar) pay aldı. Hollanda %4,3'lük (5,66 milyar dolar), Fransa ise buna neredeyse eşit olan %4,3'lük (5,64 milyar dolar) payla öne çıktı. Avusturya, %3,5'lik (4,62 milyar dolar) payla ilk on ülkeyi tamamladı.
Almanya'nın hem Romanya'nın en büyük tedarikçisi hem de en büyük müşterisi olması, ülkenin tamamlayıcı ihracat verilerinde de görüldüğü üzere, iki ekonominin aynı otomotiv tedarik zinciri üzerinden ne kadar sıkı biçimde birbirine bağlı olduğunu gösteriyor. Parça ve bileşenler Alman tedarikçilerden Romanya'daki montaj tesislerine taşınırken tamamlanmış araçlar ve bileşenler ters yönde hareket ediyor. Bu çift yönlü ilişki yalnızca Almanya'ya özgü değil. İtalya, Macaristan ve Polonya da dâhil olmak üzere her iki ticaret ortağı listesinde üst sıralarda bulunan başka ülkeler de Romanya'dan mal alırken aynı zamanda bu ülkeye tedarik sağlıyor. Bu durum, tek yönlü bir ticaret ilişkisinden ziyade derin bölgesel tedarik zinciri entegrasyonunun göstergesi.
Bir bütün olarak değerlendirildiğinde, Romanya'nın 2023 yılı ithalat verileri ihracat yapısını neredeyse kategori kategori yansıtıyor. Bu tablo, Avrupa'nın entegre otomotiv tedarik zincirinin tam merkezinde yer alan ve ara girdilerini büyük ölçüde nihai ürünlerini sattığı ülkelerin aynılarından satın alan bir ekonomiyi ortaya koyuyor.