Vlag van Congo-Brazzaville - Overzicht handelsstatistieken
Afrika

Importhandelsgegevens Congo: 4,70 miljard dollar in 2023, een stijging van 29,4%

Laatst Bijgewerkt: · Beoordeeld door Megan Sun · Totaal Laatste Jaar (2023): $4,7mld · Verandering Jaar-op-Jaar: +29,4% Exportgegevens Bekijken

01Belangrijkste Punten

  • Congo importeerde in 2023 voor 4,70 miljard dollar aan goederen, een stijging van 29,4% ten opzichte van 3,63 miljard dollar in 2022, de sterkste groei op jaarbasis in de periode van vijf jaar.
  • China leverde 27,6% van dat totaal, ter waarde van 1,30 miljard dollar, veruit de grootste bron.
  • Frankrijk en Gabon volgden met 8,8% ($414,61 miljoen) en 6,6% ($311,37 miljoen); de drie grootste leveranciers waren goed voor 43,1% van de importwaarde.
  • Schepen en drijvende constructies voerden de importcategorieën aan met 16,7% ($784,42 miljoen), dezelfde categorie die op de tweede plaats stond onder Congo's eigen export.

025-Jaarstrend

Importtrend van Congo-Brazzaville, 5 jaar Lijndiagram van de importwaarde van Congo-Brazzaville per jaar: 2019 $2,2mld, 2020 $1,9mld, 2021 $2,4mld, 2022 $3,6mld, 2023 $4,7mld $2,2mld 2019 $1,9mld 2020 $2,4mld 2021 $3,6mld 2022 $4,7mld 2023
Importwaarde van Congo-Brazzaville per jaar
Jaar 20192020202120222023
Waarde $2,2mld$1,9mld$2,4mld$3,6mld$4,7mld

03Belangrijkste Importmarkten (2023)

RangPartnerWaardeAandeel
1 China $1,3mld 27,6%
2 Frankrijk $414,6mln 8,8%
3 Gabon $311,4mln 6,6%
4 België $265,2mln 5,6%
5 Verenigde Staten $223,8mln 4,8%
6 Nederland $176,3mln 3,8%
7 Togo $158,5mln 3,4%
8 Duitsland $157,1mln 3,3%
9 Italië $124,9mln 2,7%
10 Angola $118,6mln 2,5%

04Belangrijkste Importcategorieën (2023)

RangCategorieWaardeAandeel
1 Schepen, boten en drijvende constructies $784,4mln 16,7%
2 Kernreactoren, ketels, machines en mechanische apparaten; Delen daarvan $668,1mln 14,2%
3 Artikelen van ijzer of staal $393,2mln 8,4%
4 Vlees en eetbare slachtafvallen $385,7mln 8,2%
5 Elektrische machines en uitrusting en onderdelen daarvan; Geluidsrecorders en -reproducers, televisiebeeld- en geluidsrecorders en -reproducers, en onderdelen en accessoires van dergelijke artikelen $249,2mln 5,3%
6 Minerale brandstoffen, minerale oliën en producten van de distillatie ervan; Bitumineuze stoffen; Minerale wassen $244,7mln 5,2%
7 Diverse chemische producten $197,3mln 4,2%
8 Voertuigen anders dan rollend spoorwegmaterieel of trammaterieel, en onderdelen en accessoires daarvan $181,7mln 3,9%
9 Vissen en schaaldieren, weekdieren en andere ongewervelde waterdieren $143,0mln 3,0%
10 Dierlijke of plantaardige vetten en oliën en hun splitsingsproducten; Bereide eetbare vetten; Dierlijke of plantaardige was $121,1mln 2,6%

05Kaart van Handelspartners

Belangrijkste handelspartners van Congo-Brazzaville, import Radiaal diagram van de belangrijkste handelspartners van Congo-Brazzaville naar importaandeel: China 27,6%, Frankrijk 8,8%, Gabon 6,6%, België 5,6%, Verenigde Staten 4,8%, Nederland 3,8%, Togo 3,4%, Duitsland 3,3%, Italië 2,7%, Angola 2,5% Congo-Brazzaville (Eigen land) China 27,6% Frankrijk 8,8% Gabon 6,6% België 5,6% Verenigde Staten 4,8% Nederland 3,8% Togo 3,4% Duitsland 3,3% Italië 2,7% Angola 2,5%

06Analyse

China leidt een brede mix van leveranciers

Congo importeerde in 2023 voor 4,70 miljard dollar aan goederen, een stijging van 29,4% ten opzichte van 3,63 miljard dollar het jaar daarvoor, de sterkste groei op jaarbasis in de vijf jaar die deze dataset bestrijkt. China leverde 27,6% van dat totaal, ter waarde van 1,30 miljard dollar, veruit de grootste afzonderlijke bron, een mix van machines, bouwmaterialen en consumptiegoederen, in plaats van de nauwe relatie die China als oliekoper aan de exportzijde heeft.

Frankrijk staat op de tweede plaats met 8,8% ($414,61 miljoen), een voortzetting van de handelsbetrekkingen uit het koloniale tijdperk, en Gabon volgt met 6,6% ($311,37 miljoen), een naburig olieproducerend land waarmee Congo nauwe regionale handelsbetrekkingen heeft, waaronder lidmaatschap van dezelfde Centraal-Afrikaanse monetaire en douane-unie die de grensoverschrijdende handel tussen de twee vereenvoudigt. Samen zijn China, Frankrijk en Gabon, de drie grootste leveranciers, goed voor 43,1% van de totale importwaarde, een veel minder geconcentreerde spreiding dan wat opduikt onder Congo's exportkopers. België voegde 5,6% toe ($265,16 miljoen), Verenigde Staten 4,8% ($223,82 miljoen), Nederland 3,8% ($176,33 miljoen), Togo 3,4% ($158,48 miljoen), Duitsland 3,3% ($157,06 miljoen), Italië 2,7% ($124,87 miljoen) en Angola afgerond uit de top tien met 2,5% ($118,61 miljoen).

Offshoreschepen en machines staan bovenaan de importlijst

Schepen, boten en drijvende constructies voerden in 2023 alle importcategorieën aan, ter waarde van $784,42 miljoen en goed voor 16,7% van de totale waarde, dezelfde categorie die met 8,7% ($820,85 miljoen) op de tweede plaats stond onder Congo's eigen export. Het feit dat deze categorie prominent aanwezig is aan beide kanten van de handel van het land versterkt het idee dat gespecialiseerde offshore-olie-infrastructuur, schepen zoals drijvende productie-, opslag- en loseenheden die worden gebruikt in de ruwe olievelden van Congo, werkelijk een groot en terugkerend onderdeel vertegenwoordigt in de totale goederenhandel van het land, los van de onderliggende ruwe olie zelf. Of dit nu een weerspiegeling is van schepen die in de Congolese wateren worden gebracht voor de ontwikkeling van nieuwe velden, van elders worden ingezet of tussen exploitanten worden uitgewisseld wanneer contracten van eigenaar wisselen, het patroon suggereert dat de offshoredienstenkant van de oliesector handelsstromen genereert die in dollars uitgedrukt bijna net zo groot zijn als sommige hele productcategorieën elders in de economie. Machines en mechanische apparaten volgden met 14,2% ($668,05 miljoen), waarvan een groot deel waarschijnlijk industriële apparatuur die verband houdt met de oliesector, en ijzer- en staalartikelen voegden 8,4% ($393,20 miljoen) toe.

Vlees en eetbaar slachtafval droegen 8,2% bij (385,74 miljoen dollar), en elektrische machines 5,3% (249,24 miljoen dollar). Minerale brandstoffen, minerale oliën en aanverwante destillatieproducten droegen 5,2% ($244,68 miljoen) bij, een opmerkelijke bijdrage gezien het feit dat Congo zelf een aanzienlijke exporteur van ruwe olie is. In een rapport over de energiesector van Congo wordt uitgelegd dat de enige raffinaderij van het land jaarlijks ruwweg 600.000 ton brandstof verwerkt tegen een geschatte nationale behoefte van 1,2 miljoen ton, waardoor Congo afhankelijk blijft van geïmporteerde geraffineerde producten ondanks het feit dat het zelf ruwe olie produceert, een discrepantie die niet zozeer wordt veroorzaakt door een gebrek aan grondstoffen als wel door een raffinagesector die ver is achtergebleven bij de stijgende binnenlandse vraag naar brandstof. Plannen voor een grotere raffinaderij in de buurt van de bestaande fabriek zijn bedoeld om de komende jaren een groot deel van dat gat te dichten, maar totdat een dergelijke faciliteit volledig operationeel is, zal de import van geraffineerde brandstoffen waarschijnlijk een vast onderdeel van de importrekening van Congo blijven. Chemische producten voegden 4,2% ($197,28 miljoen) toe, voertuigen 3,9% ($181,69 miljoen), vis en schaaldieren 3,0% ($142,99 miljoen), en dierlijke en plantaardige vetten en oliën completeerden de top tien met 2,6% ($121,09 miljoen).

Een gestage meerjarige klim

Het importtotaal van Congo is in vier van de afgelopen vijf jaar gestegen. Deze bedroeg 2,24 miljard dollar in 2019, daalde tot 1,91 miljard dollar in 2020 toen de pandemie de wereldhandel verstoorde, herstelde zich vervolgens tot 2,35 miljard dollar in 2021 en steeg verder tot 3,63 miljard dollar in 2022 en 4,70 miljard dollar in 2023, een stijging van 29,4% op jaarbasis en meer dan het dubbele van het dieptepunt van 2020, een veel stabielere stijging dan de scherpe stijging. schommelingen aan de Congolese exportkant over hetzelfde traject.

Afgezet tegen de 9,47 miljard dollar die Congo in 2023 exporteerde, laat dit importtotaal het land achter met een handelsoverschot van grofweg 4,77 miljard dollar, een comfortabele buffer die bijna volledig is gebouwd op de inkomsten uit ruwe olie en die de kosten van alles wat het land uit het buitenland koopt comfortabel in de schaduw stelt, van offshore schepen en machines tot voedselbasis en geïmporteerde geraffineerde brandstof. Om beter te bekijken hoe individuele partnerlanden of productcategorieën jaar na jaar uit elkaar vallen, geven de datapanelen hierboven de volledige details achter deze cijfers.

07Veelgestelde Vragen

Congo importeerde in 2023 voor 4,70 miljard dollar aan goederen, een stijging van 29,4% ten opzichte van de 3,63 miljard dollar in 2022.

China is Congo's grootste importleverancier en levert 27,6% van de totale import, ter waarde van 1,30 miljard dollar in 2023.

Schepen, boten en drijvende constructies vormen de grootste importcategorie van Congo, goed voor 16,7% van de totale importwaarde, of 784,42 miljoen dollar, in 2023.

De import van Congo groeide in 2023 met 29,4%, van 3,63 miljard dollar in 2022 naar 4,70 miljard dollar, de sterkste groei op jaarbasis in de periode van vijf jaar.